[2023-12-21] Ostatnie w 2023 roku spotkanie członków PTN Olsztyn

Ostatnie w tym roku spotkanie oddziału odbyło się w pięknych wnętrzach olsztyńskiego zamku. Były podziękowania, życzenia opłatkowe, rozmowy i noworoczne życzenia. Delektować się mogliśmy pysznymi wypiekami przygotowanymi przez naszych niezawodnych „kucharzy” – Teresę i Dawida.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkich członkom, przyjaciołom i sympatykom życzenia Wesołych Świąt, rodzinnej atmosfery, pięknych prezentów i wszelkiej pomyślności.

[2023-12-01] – „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”

[2023-12-01] – „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”

Z wizytą u dzieci w Przedszkolu Szesnastka w Olsztynie.

Polskie Towarzystwo Numizmatyczne wraz z KGHM przygotowało książeczkę o monetach dla dzieci pt. „Monety Królów”

Zajęcia z dziećmi to duże wyzwanie ale bardzo ciekawe, dzieci miały okazję przyjrzeć się monetom, banknotom i medalom.
Mogły same pokolorować i narysować swoje monety, wysłuchać opowieści o pieniądzach i skarbach jak również o Mikołaju Koperniku.
Na zakończenie każde dziecko otrzymało książeczkę i coś słodkiego, dzieci wyraziły chęć ponownego spotkania na wiosnę.
Prowadzący zajęcia również dostał prezent od dzieci, laurkę z podziękowaniem.

Czytaj dalej

[17.08.2023] – Zebranie sierpniowe PTN

[17.08.2023] – Zebranie sierpniowe PTN

W czwartkowe letnie popołudnie odbyło się comiesięczne spotkanie oddziału, frekwencja zważywszy na sezon urlopowy bardzo przyzwoita, bo było kilkanaście osób. Za to obecni mogli podziwiać dość nietuzinkowe przedmioty począwszy od banknotu 1000 zł z Kopernikiem ale bez Kopernika, szereg monet ze świata oraz pamiątki rodzinne jednego z kolegów, przedwojenne grosze spółdzielni wojskowej. Zainteresowaniem cieszyły się również kartki żywnościowe z minionej epoki. Podczas spotkania poruszono temat planowanego wyjazdu do Wilna.

Czytaj dalej

[30.06.2023] – I Olsztyńska Giełda Kolekcjonerska

[30.06.2023] – I Olsztyńska Giełda Kolekcjonerska

I Olsztyńska Giełda Kolekcjonerska

25 czerwca odbyła się długo wyczekiwana Olsztyńska Giełda Kolekcjonerska. Wydarzenie przyciągnęło wielu wystawców z szerokim asortymentem. W pięknych murach Muzeum Nowoczesności przy ul. Knosały w Olsztynie zebrało się grono pasjonatów nie tylko numizmatyki, ale również wielu innych dziedzin z pogranicza hobby, historii, ekonomii czy regionu. Podczas giełdy zawarto wiele transakcji, szerokie grono odwiedzających miało okazję zaopatrzyć się w niepowtarzalne przedmioty. Na wykładach można było posłuchać o historii monet przedwojennej Austrii, jak również genezę powstawania starych monet. W kąciku kawowym przy pysznym ciastku odbyło się wiele ciekawych rozmów. Wydarzenie można zaliczyć do bardzo udanych i już do organizatorów dochodzą pytania „kiedy odbędzie się kolejna edycja?” .

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji giełdy dla : Lions Club Olsztyn , Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie , Kierownictwa Muzeum Nowoczesności w Olsztynie oraz dla członków Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Olsztynie .

Czytaj dalej

[15.06.2023] – Czerwcowe spotkanie.

Podczas kolejnego zebrania w podziemiach olsztyńskiego zamku omówione zostało m.in. zebranie wyborcze Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Biedrusku. Zbliżająca się wielkimi krokami Olsztyńska Giełda Kolekcjonerska. Przygotowania do prac nad kroniką oddziału. Kolega Paweł Zaniewski poprowadził wykład pt. „Współczesne srebrne monety inwestycyjne”. Nie zabrakło jak zwykle wymiany monet, interesujących rozmów i literatury.

[ 18.05.2023 ] – Majowe spotkanie

Majowe spotkanie członków naszego oddziału PTN zdominowała jedna, niezwykle ważna sprawa. Mianowicie, nadchodząca wielkimi krokami pierwsza edycja Olsztyńskiej Giełdy Kolekcjonerskiej (25.06.2023). Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom powoli odchodzą do lamusa czasy kolekcjonersko handlowej posuchy w regionie Warmii i Mazur. Działania promocyjne nabierają rozpędu i z tego powodu gościliśmy ekipę filmową TVP 3 Olsztyn.

No i to co w naszych spotkaniach jest zawsze najpiękniejsze. Kilka osób przyniosło swoje walory, które można było oglądać co pobudziło zebranych do owocnych i merytorycznych dyskusji.

[26.04.2023] – Kolejne zebranie PTN OLSZTYN

W ubiegłym tygodniu w majestatycznych podziemiach Zamku Kapituły Warmińskiej odbyło się kolejne zebranie oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. Podczas spotkania symbolicznie podziękowano byłemu prezesowi Panu Zdzisławowi Czaplickiemu za dotychczasową pracę na rzecz towarzystwa. Pan Dawid Sawicki opowiedział o ciekawych banknotach ze swojej kolekcji. Na koniec można było wymienić się lub zakupić numizmaty z kolekcji członków oddziału.

#muzeumwarmiiimazur#rokkopernika#polskietowarzystwonumizmatyczne https://ptnolsztyn.fst.pl/

(16.03.2023)

Dzisiejsze spotkanie członków naszego oddziału miało przebieg nieco odmienny niż zazwyczaj. Mało było rozmów o monetach, nikt nie przedstawiał prelekcji, a handel i wymianę prowadziliśmy trochę „potajemnie” 😉 Powodem (uzasadnionym!) była konieczność zajęcia się naszymi wewnętrznymi sprawami. Spotkanie było inne ponieważ było to spotkanie sprawozdawczo – wyborcze 🙂

Chciałbym poinformować, że wieloletni prezes olsztyńskiego oddziału Pan Zdzisław Czaplicki (dziękujemy!) ustąpił miejsca naszemu dobremu koledze Panu Waldemarowi Trusiowi.

Zmiany nastąpiły również w zarządzie. Nowe funkcje objęli młodsi wiekiem członkowie co jest kolejnym wyrazem naszego dynamicznego rozwoju i zaangażowania.

Ponadto ustaliliśmy skład komisji rewizyjnej i delegatury oddziału.

W dniu „zmian” mieliśmy przyjemność gościć u siebie Pana Przemysława Ziembę prezesa Zarządu Głównego PTN 🙂 Wizytę rozumiemy jako wyróżnienie i promocję olsztyńskiego oddziału 😉

Należy również odnotować fakt oficjalnego przyjęcia w nasze szeregi trzech nowych pasjonatów. Frekwencja na spotkaniu była po raz kolejny ponadprzeciętna co stało się już standardem 🙂

Tak więc wiatr pozytywnych zmian wieje, młoda krew pobudza do działania, a starzy wyjadacze dzielą się bezcennym doświadczeniem. Wszystkiemu w milczeniu przygląda się nasz olsztyński Mikołaj Kopernik 😉

Aron Michalczyk

X