Monety Księstwa Warszawskiego 1807-1815

KATALOG MONET 1764-1943data aktualizacji
Monety S.A. Poniatowski 1764-179510.09.2019
Monety Oblężenia Zamościa 181317.01.2021
Monety Księstwa Warszawskiego 1807-181514.05.2022
Monety Wolnego Miasta Kraków 1815-184606.07.2018
Monety Powstania Listopadowego 183114.05.2022
Monety zaboru austriackiego 1774-179405.10.2018
Monety zaboru pruskiego 1796-181726.01.2019
Monety zaboru rosyjskiego 1815-186403.01.2021
Monety dla ziem polskich 1916-191827.01.2019
Monety II Rzeczpospolitej Polskiej 1923-193910.05.2022
Monety Wolnego Miasta Gdańsk 1920-193908.09.2018
Monety Getta w Łodzi 1942-1943 22.07.2018
Monety Generalnej Guberni 1939-194501.10.2018
Monety PRL 1949-199014.05.2022 - w opracowaniu
Monety od 199129.12.2021 - w opracowaniu

1 grosz

materiał : miedź Cu | średnica : 21,0 mm  | waga : 2,7 g | rant : gładki

ROKODMIANANAKŁADRZADKOŚĆ IIIIIIV
1810I.S.742 285R450
20080
1811I.S.4 357 763-25010040
1811I.B.4 357 763-25010040
1812I.B.6 345 990-25010040
1814I.B.1 528 148-25010040

3 grosze

materiał : miedź Cu | średnica : 26,0 mm  | waga : 8,6 g | rant : ozdobny

ROKODMIANANAKŁADRZADKOŚĆ IIIIIIV
1810I.S.1 007 667R700360180
1811I.S.5 478 884-35018090
1811I.B.5 478 884-35018090
1812I.B.6 815 867-35018090
1813I.B.1 139 325R600300150
1814I.B.903 828-400200100

5 groszy

fot. Gabinet Numizmatyczny Damian Marciniak

materiał : srebro Ag | średnica : 20,0 mm  | waga : 1,45 g | rant : gładki

ROKODMIANANAKŁADRZADKOŚĆ IIIIIIV
1811I.S.11 595 446*-30013050
1811I.B.11 595 446*-30013050
1812I.B.3 404 534*-40013050
1812I.B. na 1/24 talara
pruskiego
3 404 534*R2700200100
  • – nakład łącznie dla danego rocznika

10 groszy

 

materiał : srebro Ag | średnica : 22,0 mm  | waga : 2,9 g | rant : gładki

ROKODMIANANAKŁADRZADKOŚĆ IIIIIIV
1810I.S.?R535001500700

10 groszy

materiał : srebro Ag | średnica : 22,0 mm  | waga : 2,9 g | rant : gładki

ROKODMIANANAKŁADRZADKOŚĆ IIIIIIV
1812I.B.950 672R500150100
1813I.B.3 549 329-30010050

1/6 talara

materiał : srebro Ag | średnica : 26,0 mm  | waga : 4,9 g | rant : ozdobny ornament

ROKODMIANANAKŁADRZADKOŚĆ IIIIIIV
1811I.S.112 865R11200450400
1812I.B.223 058R11200450400
1813I.B.105 815R335001000600
1814I.B.603 393R1200500300

1/3 talara

materiał : srebro Ag | średnica : 29,0 mm  | waga : 8,6 g | rant : ozdobny ornament

ROKODMIANANAKŁADRZADKOŚĆ IIIIIIV
1810I.S.123 277R130001000250
1811I.S.993 077R2000350
180
1812I.B.2 804 086-2000400160
1813I.B.1 915 989R2500600180
1814I.B.2 167 796-2000400160

talar

fot. Gabinet Numizmatyczny Damian Marciniak

materiał : srebro Ag | średnica : 38,0 mm  | waga : 22,96 g | rant : ozdobny ornament

ROKODMIANANAKŁADRZADKOŚĆ IIIIIIV
1811I.B.4 488R3500025001200
1812I.B.35 853R2300020001000
1814I.B.13 543R3400022001200

1 dukat

fot. Gabinet Numizmatyczny Damian Marciniak

materiał : złoto Au | średnica : 22,0 mm  | waga : 3,49 g | rant : skośnie karbowany

ROKODMIANANAKŁADRZADKOŚĆ IIIIIIV
1812I.B.8 546R314 00010 0006 000
1813I.B.3 001R518 00012 0009 000