Monety od 1991

KATALOG MONET 1764-1943data aktualizacji
Monety S.A. Poniatowski 1764-179510.09.2018
Monety Oblężenia Zamościa 181317.01.2021
Monety Księstwa Warszawskiego 1807-181514.07.2018
Monety Wolnego Miasta Kraków 1815-184606.07.2018
Monety Powstania Listopadowego 183107.11.2020
Monety zaboru austriackiego 1774-179405.10.2018
Monety zaboru pruskiego 1796-181726.01.2019
Monety zaboru rosyjskiego 1815-186403.01.2021
Monety dla ziem polskich 1916-191827.01.2019
Monety II Rzeczpospolitej Polskiej 1923-193911.05.2020
Monety Wolnego Miasta Gdańsk 1920-193908.09.2018
Monety Getta w Łodzi 1942-1943 22.07.2018
Monety Generalnej Guberni 1939-194501.10.2018
Monety PRL 1949-199028.06.2020 - w opracowaniu
Monety od 199125.12.2020 - w opracowaniu

ZARYS HISTORYCZNY


1 grosz

materiał : aluminium Al | średnica : 14.7 mm  | waga : 0.5 g | rant : ząbkowany


2 grosze

materiał : aluminium | średnica : 16.0 mm  | waga : 0,57 g  | rant : ząbkowany



10 groszy

materiał : MN miedzionikiel | średnica : 20.5 mm  | waga : 3,94 g  | rant : ząbkowany

20 groszy


50 groszy

materiał : MN miedzionikiel | średnica : 20.5 mm  | waga : 3,94 g  | rant : ząbkowany


1 złoty

materiał : MN miedzionikiel | średnica : 20.5 mm  | waga : 3,94 g  | rant : ząbkowany


2 złote

materiał : MN miedzionikiel | średnica : 20.5 mm  | waga : 3,94 g  | rant : ząbkowany


5 złotych

materiał : MN miedzionikiel | średnica : 20.5 mm  | waga : 3,94 g  | rant : ząbkowany

50 groszy